Regular Season A1M

Regular Season A1M

select
Regular Season A1M Regular Season A1M Matches

1° Giornata

15/10/2017 18:00

15/10/2017 18:00

15/10/2017 18:00

DIATEC TRENTINO TN

2 - 3

REVIVRE MILANO

PUECHER ANDREA
POZZATO ANDREA

15/10/2017 18:00

2 - 3

DIATEC TRENTINO TN

REVIVRE MILANO

15/10/2017 18:00

15/10/2017 18:00

15/10/2017 18:00

SIR SAFETY CONAD PG

3 - 0

KIOENE PADOVA

SATANASSI OMERO
SIMBARI ARMANDO

15/10/2017 18:00

3 - 0

SIR SAFETY CONAD PG

KIOENE PADOVA

15/10/2017 18:00

15/10/2017 18:00

15/10/2017 18:00

AZIMUT MODENA

3 - 0

BCC CASTELLANA BA

LOT DOMINGA
SANTI SIMONE

15/10/2017 18:00

3 - 0

AZIMUT MODENA

BCC CASTELLANA BA

15/10/2017 18:00

15/10/2017 18:00

15/10/2017 18:00

GI GROUP MONZA

3 - 1

BIOSI'INDEXA SORA FR

SOBRERO LUCA
BORIS ROBERTO

15/10/2017 18:00

3 - 1

GI GROUP MONZA

BIOSI'INDEXA SORA FR

15/10/2017 18:00

15/10/2017 18:00

15/10/2017 18:00

TONNO CALLIPO CALABR.VV

1 - 3

CUCINE LUBE CIVITAN.MC

ZAVATER MARCO
CANESSA MAURIZIO

15/10/2017 18:00

1 - 3

TONNO CALLIPO CALABR.VV

CUCINE LUBE CIVITAN.MC

15/10/2017 18:00

15/10/2017 18:00

15/10/2017 18:00

BUNGE RAVENNA

2 - 3

WIXO LPR PIACENZA

ZANUSSI UMBERTO
RAPISARDA DANIELE

15/10/2017 18:00

2 - 3

BUNGE RAVENNA

WIXO LPR PIACENZA

15/10/2017 18:00

15/10/2017 18:00

15/10/2017 18:00

TAIWAN EXCELLENCE LT

2 - 3

CALZEDONIA VERONA

CAPPELLO GIANLUCA
TANASI ALESSANDRO

15/10/2017 18:00

2 - 3

TAIWAN EXCELLENCE LT

CALZEDONIA VERONA



2° Giornata

22/10/2017 18:00

22/10/2017 18:00

22/10/2017 18:00

CALZEDONIA VERONA

0 - 3

SIR SAFETY CONAD PG

GOITRE MAURO CARLO
ZANUSSI UMBERTO

22/10/2017 18:00

0 - 3

CALZEDONIA VERONA

SIR SAFETY CONAD PG

22/10/2017 18:00

22/10/2017 18:00

22/10/2017 18:00

WIXO LPR PIACENZA

3 - 2

TONNO CALLIPO CALABR.VV

PASQUALI FABRIZIO
TURTU' MARCO

22/10/2017 18:00

3 - 2

WIXO LPR PIACENZA

TONNO CALLIPO CALABR.VV

22/10/2017 18:00

22/10/2017 18:00

22/10/2017 18:00

KIOENE PADOVA

1 - 3

DIATEC TRENTINO TN

CAPPELLO GIANLUCA
SALTALIPPI LUCA

22/10/2017 18:00

1 - 3

KIOENE PADOVA

DIATEC TRENTINO TN

22/10/2017 18:00

22/10/2017 18:00

22/10/2017 18:00

BIOSI'INDEXA SORA FR

0 - 3

AZIMUT MODENA

LUCIANI UBALDO
FRAPICCINI BRUNO

22/10/2017 18:00

0 - 3

BIOSI'INDEXA SORA FR

AZIMUT MODENA

22/10/2017 18:00

22/10/2017 18:00

22/10/2017 18:00

REVIVRE MILANO

3 - 1

GI GROUP MONZA

TANASI ALESSANDRO
ZAVATER MARCO

22/10/2017 18:00

3 - 1

REVIVRE MILANO

GI GROUP MONZA

22/10/2017 18:00

22/10/2017 18:00

22/10/2017 18:00

BCC CASTELLANA BA

3 - 1

TAIWAN EXCELLENCE LT

VENTURI GIULIANO
BRAICO MARCO

22/10/2017 18:00

3 - 1

BCC CASTELLANA BA

TAIWAN EXCELLENCE LT

22/11/2017 20:30

22/11/2017 20:30

22/11/2017 20:30

CUCINE LUBE CIVITAN.MC

3 - 0

BUNGE RAVENNA

SANTI SIMONE
PUECHER ANDREA

22/11/2017 20:30

3 - 0

CUCINE LUBE CIVITAN.MC

BUNGE RAVENNA



3° Giornata

25/10/2017 20:30

25/10/2017 20:30

25/10/2017 20:30

AZIMUT MODENA

3 - 0

GI GROUP MONZA

CAPPELLO GIANLUCA
RAPISARDA DANIELE

25/10/2017 20:30

3 - 0

AZIMUT MODENA

GI GROUP MONZA

25/10/2017 20:30

25/10/2017 20:30

25/10/2017 20:30

WIXO LPR PIACENZA

0 - 3

SIR SAFETY CONAD PG

SOBRERO LUCA
BORIS ROBERTO

25/10/2017 20:30

0 - 3

WIXO LPR PIACENZA

SIR SAFETY CONAD PG

25/10/2017 20:30

25/10/2017 20:30

25/10/2017 20:30

TONNO CALLIPO CALABR.VV

0 - 3

KIOENE PADOVA

GOITRE MAURO CARLO
CERRA ALESSANDRO

25/10/2017 20:30

0 - 3

TONNO CALLIPO CALABR.VV

KIOENE PADOVA

25/10/2017 20:30

25/10/2017 20:30

25/10/2017 20:30

BUNGE RAVENNA

3 - 0

DIATEC TRENTINO TN

ZAVATER MARCO
SIMBARI ARMANDO

25/10/2017 20:30

3 - 0

BUNGE RAVENNA

DIATEC TRENTINO TN

25/10/2017 20:30

25/10/2017 20:30

25/10/2017 20:30

BIOSI'INDEXA SORA FR

2 - 3

TAIWAN EXCELLENCE LT

CESARE STEFANO
SALTALIPPI FABRIZIO

25/10/2017 20:30

2 - 3

BIOSI'INDEXA SORA FR

TAIWAN EXCELLENCE LT

26/10/2017 20:30

26/10/2017 20:30

26/10/2017 20:30

REVIVRE MILANO

1 - 3

CUCINE LUBE CIVITAN.MC

ZANUSSI UMBERTO
VENTURI GIULIANO

26/10/2017 20:30

1 - 3

REVIVRE MILANO

CUCINE LUBE CIVITAN.MC

13/12/2017 20:30

13/12/2017 20:30

13/12/2017 20:30

BCC CASTELLANA BA

0 - 3

CALZEDONIA VERONA

VAGNI ILARIA
PIPERATA GIANFRANCO

13/12/2017 20:30

0 - 3

BCC CASTELLANA BA

CALZEDONIA VERONA



4° Giornata

28/10/2017 20:30

28/10/2017 20:30

28/10/2017 20:30

DIATEC TRENTINO TN

3 - 1

BCC CASTELLANA BA

PIPERATA GIANFRANCO
GNANI GIORGIO

28/10/2017 20:30

3 - 1

DIATEC TRENTINO TN

BCC CASTELLANA BA

29/10/2017 17:30

29/10/2017 17:30

29/10/2017 17:30

GI GROUP MONZA

1 - 3

TONNO CALLIPO CALABR.VV

BRAICO MARCO
LA MICELA SANDRO

29/10/2017 17:30

1 - 3

GI GROUP MONZA

TONNO CALLIPO CALABR.VV

29/10/2017 18:00

29/10/2017 18:00

29/10/2017 18:00

SIR SAFETY CONAD PG

3 - 0

REVIVRE MILANO

FRAPICCINI BRUNO
LUCIANI UBALDO

29/10/2017 18:00

3 - 0

SIR SAFETY CONAD PG

REVIVRE MILANO

29/10/2017 18:00

29/10/2017 18:00

29/10/2017 18:00

AZIMUT MODENA

3 - 0

WIXO LPR PIACENZA

SATANASSI OMERO
CESARE STEFANO

29/10/2017 18:00

3 - 0

AZIMUT MODENA

WIXO LPR PIACENZA

29/10/2017 18:00

29/10/2017 18:00

29/10/2017 18:00

BUNGE RAVENNA

3 - 0

BIOSI'INDEXA SORA FR

PASQUALI FABRIZIO
LOT DOMINGA

29/10/2017 18:00

3 - 0

BUNGE RAVENNA

BIOSI'INDEXA SORA FR

29/10/2017 18:00

29/10/2017 18:00

29/10/2017 18:00

TAIWAN EXCELLENCE LT

3 - 0

CUCINE LUBE CIVITAN.MC

FLORIAN MASSIMO
POZZATO ANDREA

29/10/2017 18:00

3 - 0

TAIWAN EXCELLENCE LT

CUCINE LUBE CIVITAN.MC

29/10/2017 18:00

29/10/2017 18:00

29/10/2017 18:00

KIOENE PADOVA

2 - 3

CALZEDONIA VERONA

SANTI SIMONE
VAGNI ILARIA

29/10/2017 18:00

2 - 3

KIOENE PADOVA

CALZEDONIA VERONA



5° Giornata

01/11/2017 18:00

01/11/2017 18:00

01/11/2017 18:00

CUCINE LUBE CIVITAN.MC

3 - 0

DIATEC TRENTINO TN

RAPISARDA DANIELE
GOITRE MAURO CARLO

01/11/2017 18:00

3 - 0

CUCINE LUBE CIVITAN.MC

DIATEC TRENTINO TN

01/11/2017 18:00

01/11/2017 18:00

01/11/2017 18:00

SIR SAFETY CONAD PG

3 - 0

GI GROUP MONZA

CERRA ALESSANDRO
PASQUALI FABRIZIO

01/11/2017 18:00

3 - 0

SIR SAFETY CONAD PG

GI GROUP MONZA

01/11/2017 18:00

01/11/2017 18:00

01/11/2017 18:00

CALZEDONIA VERONA

1 - 3

AZIMUT MODENA

BORIS ROBERTO
PUECHER ANDREA

01/11/2017 18:00

1 - 3

CALZEDONIA VERONA

AZIMUT MODENA

01/11/2017 18:00

01/11/2017 18:00

01/11/2017 18:00

KIOENE PADOVA

3 - 0

BIOSI'INDEXA SORA FR

GNANI GIORGIO
PIPERATA GIANFRANCO

01/11/2017 18:00

3 - 0

KIOENE PADOVA

BIOSI'INDEXA SORA FR

01/11/2017 18:00

01/11/2017 18:00

01/11/2017 18:00

REVIVRE MILANO

1 - 3

BUNGE RAVENNA

LA MICELA SANDRO
SOBRERO LUCA

01/11/2017 18:00

1 - 3

REVIVRE MILANO

BUNGE RAVENNA

01/11/2017 18:00

01/11/2017 18:00

01/11/2017 18:00

BCC CASTELLANA BA

2 - 3

TONNO CALLIPO CALABR.VV

FLORIAN MASSIMO
ZANUSSI UMBERTO

01/11/2017 18:00

2 - 3

BCC CASTELLANA BA

TONNO CALLIPO CALABR.VV

02/11/2017 20:30

02/11/2017 20:30

02/11/2017 20:30

TAIWAN EXCELLENCE LT

2 - 3

WIXO LPR PIACENZA

VAGNI ILARIA
ZAVATER MARCO

02/11/2017 20:30

2 - 3

TAIWAN EXCELLENCE LT

WIXO LPR PIACENZA



6° Giornata

05/11/2017 18:00

05/11/2017 18:00

05/11/2017 18:00

DIATEC TRENTINO TN

1 - 3

CALZEDONIA VERONA

VENTURI GIULIANO
BRAICO MARCO

05/11/2017 18:00

1 - 3

DIATEC TRENTINO TN

CALZEDONIA VERONA

05/11/2017 18:00

05/11/2017 18:00

05/11/2017 18:00

WIXO LPR PIACENZA

3 - 1

REVIVRE MILANO

SALTALIPPI LUCA
SANTI SIMONE

05/11/2017 18:00

3 - 1

WIXO LPR PIACENZA

REVIVRE MILANO

05/11/2017 18:00

05/11/2017 18:00

05/11/2017 18:00

GI GROUP MONZA

3 - 0

BCC CASTELLANA BA

POZZATO ANDREA
GOITRE MAURO CARLO

05/11/2017 18:00

3 - 0

GI GROUP MONZA

BCC CASTELLANA BA

05/11/2017 18:00

05/11/2017 18:00

05/11/2017 18:00

TONNO CALLIPO CALABR.VV

3 - 2

TAIWAN EXCELLENCE LT

LOT DOMINGA
SATANASSI OMERO

05/11/2017 18:00

3 - 2

TONNO CALLIPO CALABR.VV

TAIWAN EXCELLENCE LT

05/11/2017 18:00

05/11/2017 18:00

05/11/2017 18:00

BUNGE RAVENNA

3 - 1

KIOENE PADOVA

FRAPICCINI BRUNO
LUCIANI UBALDO

05/11/2017 18:00

3 - 1

BUNGE RAVENNA

KIOENE PADOVA

05/11/2017 18:00

05/11/2017 18:00

05/11/2017 18:00

BIOSI'INDEXA SORA FR

1 - 3

SIR SAFETY CONAD PG

CANESSA MAURIZIO
CAPPELLO GIANLUCA

05/11/2017 18:00

1 - 3

BIOSI'INDEXA SORA FR

SIR SAFETY CONAD PG

05/11/2017 18:15

05/11/2017 18:15

05/11/2017 18:15

AZIMUT MODENA

1 - 3

CUCINE LUBE CIVITAN.MC

TANASI ALESSANDRO
GNANI GIORGIO

05/11/2017 18:15

1 - 3

AZIMUT MODENA

CUCINE LUBE CIVITAN.MC



7° Giornata

08/11/2017 20:30

08/11/2017 20:30

08/11/2017 20:30

BCC CASTELLANA BA

0 - 3

WIXO LPR PIACENZA

SALTALIPPI FABRIZIO
SIMBARI ARMANDO

08/11/2017 20:30

0 - 3

BCC CASTELLANA BA

WIXO LPR PIACENZA

10/11/2017 20:45

10/11/2017 20:45

10/11/2017 20:45

REVIVRE MILANO

3 - 1

TONNO CALLIPO CALABR.VV

POZZATO ANDREA
RAPISARDA DANIELE

10/11/2017 20:45

3 - 1

REVIVRE MILANO

TONNO CALLIPO CALABR.VV

12/11/2017 18:00

12/11/2017 18:00

12/11/2017 18:00

CUCINE LUBE CIVITAN.MC

3 - 0

BIOSI'INDEXA SORA FR

SATANASSI OMERO
CERRA ALESSANDRO

12/11/2017 18:00

3 - 0

CUCINE LUBE CIVITAN.MC

BIOSI'INDEXA SORA FR

12/11/2017 18:00

12/11/2017 18:00

12/11/2017 18:00

CALZEDONIA VERONA

3 - 2

BUNGE RAVENNA

CAPPELLO GIANLUCA
FLORIAN MASSIMO

12/11/2017 18:00

3 - 2

CALZEDONIA VERONA

BUNGE RAVENNA

12/11/2017 18:00

12/11/2017 18:00

12/11/2017 18:00

TAIWAN EXCELLENCE LT

1 - 3

AZIMUT MODENA

GOITRE MAURO CARLO
CANESSA MAURIZIO

12/11/2017 18:00

1 - 3

TAIWAN EXCELLENCE LT

AZIMUT MODENA

12/11/2017 18:00